غلط خواندن قانون اساسی توسط آیت‌الله علم‌الهدی؛ از شایعه تا واقعیت

گروه شایعه تا واقعیت: پس از خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد عده‌ای از سودجویان در برنامه ‌ای سازماندهی شده شروع به سوءاستفاده از صحبت‌های آیت‌الله علم‌الهدی کردند.

این افراد مدعی شدند که امام جمعه مشهد در خطبه‌های این هفته نماز با زیر سوال بردن قانون اساسی، عنوان کرده که وظیفه خبرگان نظارت و عزل رهبری نیست. آن‌ها برای اثرگذاری روی ذهن مخاطب حتی از تصاویری از آیت‌الله‌ علم‌الهدی در کنار آیت‌الله‌ خامنه‌ای استفاده کردند.

 

 

اما مراجعه به اصل صحبت‌های آیت‌الله علم‌الهدی نشان می‌دهد که وی در نماز جمعه چنین صحبتی نداشته است. وی در نماز جمعه این هفته یکی از وظایف مهم خبرگان را امر به معروف و نهی از منکر دانسته و اشاره کرده باید مطالبات رهبری در جامعه پیگیری شود. (متن کامل خطبه‌ها را اینجا بخوانید)

صوت نماز جمعه این هفته را نیز در ادامه می‌شنوید:

 

 

برخی دیگر هم به فیلم قدیمی از این عضو مجلس خبرگان استناد می‌کنند که اتفاقا در آن فیلم همآیت‌الله علم‌الهدی «نظارت بر بقای شرایط رهبری» را جزو وظایف اصلی مجلس خبرگان برمی‌شمارد. 

 

همچنین درحالی که آیت‌الله علم‌الهدی در نماز جمعه این هفته هم با تاکید بر وضعیت نامساعد اقتصادی عنوان کرد که دشمن سفره ما را هدف گرفته و درگیر جنگ اقتصادی هستیم، برخی با انتشار تقطیع‌شده صحبت‌های امام جمعه مشهد برای وی حاشیه سازی کردند.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *